Witamy Państwa serdecznie na naszej nowej stronie internetowej !

Order of Malta

Aktualności

Księga gości

Maltańskie Centrum Pomocy pw. bł. Gerarda , 29/12/2019 


Maltańskie Centrum Pomocy w Barczewie

Wpis z Księgi Pamiątkowej – 2012

Jestem prawnym opiekunem pacjentki – mojej siostry, która przebywa w  ZOL w Barczewie od 8 miesięcy. Moja Siostra jest chora od 6 lat. Została przywieziona do tego zakładu w stanie ciężkim. Obecnie jest w śpiączce /od listopada/. Wdzięczna jestem i z całego serca wyrażam Dyrekcji, Lekarzom, Pielęgniarce Koordynującej, Pielęgniarkom i wszystkim Pracownikom, którzy bardzo życzliwie, ciepło i profesjonalnie opiekują się moją siostrą.

Znam w naszym województwie kilka zakładów o podobnym profilu opieki i leczeniu, ale tak fachowej opieki, leczenia, wyposażenia nie spotkałam. Inne podobne zakłady powinny brać przykład z tej placówki. Obsługa fachowa, wspaniała. Nadmieniam, że w pierwszych dniach jej pobytu przyjeżdżałam każdego dnia, a obecnie rzadziej i nigdy nie zauważyłam zaniedbania oraz złych uwag ze strony wszystkich  pracowników  ZOL.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 19.09.2012

Z serca dziękuję za troskliwą, profesjonalną opiekę nad naszą Siostrą i Ciocią. Dziękuję za życzliwość, zaangażowanie nad chorymi, szacunek dla chorych, a szczególnie dziękuję za otuchę w ostatnich godzinach odejścia do Pana Boga mojej ukochanej siostry, która przebywała w Wami cały rok.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 16.05.2013

Troska o pacjenta, serdeczność i profesjonalizm personelu zakładu są potwierdzeniem, że „Najszlachetniejszy ten w ludzkim tłumie, kto prócz łez swoich – łzy cudze rozumie”. Dziękuję za wyrozumiałość, cierpliwość, serce i dar niesienia pomocy u schyłku życia mojej mamie. Za uśmiech na jej twarzy, ufność i spokój w oczach – wdzięczna córka.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 07.06.2013

Chciałabym serdecznie podziękować całemu personelowi placówki za opiekę nad moją mamą. Oprócz profesjonalizmu, jaki wykazują w pracy, są to przemiłe, uśmiechnięte i zawsze skore do pomocy osoby, wykazujące dużo troski i ciepła. Zakład zapewnia fachową całodobową opiekę. Jest tu czysto, estetycznie i bezpiecznie, panuje tu ciepła, serdeczna i domowa atmosfera.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 06.07.2013

Wielkie uznanie i serdeczne podziękowania za bardzo profesjonalną opiekę, miłą atmosferę i życzliwość składa wdzięczna rodzina. Dziękuję to za mało, za to wszystko, co Państwo tu robicie. Choć to dla Was tylko praca, to widać zaangażowanie i szacunek dla drugiego człowieka na każdym kroku. Niech całemu personelowi Pan Bóg ześle wszelkie potrzebne łaski, bo takich ludzi w naszym codziennym życiu ciągle mało. Bóg zapłać!


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 01.08.2013

Serdecznie dziękujemy Wam za to, że jesteście zawsze profesjonalni, życzliwi, uśmiechnięci i służący dobrą radą. Bez Was wiele osób cierpiałoby w samotności. Tej dobroci, którą otrzymaliśmy, nigdy nie zapomnimy.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 2013

Wyrazy wdzięczności za opiekę nad moją mamą. To wspaniałe, że istnieje takie miejsce, gdzie ludzie mogą tak godnie odchodzić. Serdeczne Bóg zapłać.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 01.10.2013

Serdecznie dziękujemy za troskliwą opiekę nad moją mamą, która przebywała pod Waszą opieką. Takich domów sprawujących tak oddane usługi dla osób w podeszłym wieku powinno być więcej, a istniejące powinny brać przykład.

Jednocześnie wyrażam uznanie za duże zaangażowanie Pani Dyrektor w życie tej placówki będąc jej „motorem”.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 25.07.2014

Serdeczne podziękowania za troskliwą i profesjonalną opiekę medyczną, życzliwość, ciepłe słowa, nieustający uśmiech oraz danie mi szansy na powrót do normalnego funkcjonowania. Jednocześnie wszystkim pracownio zakładu życzę wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym. Wdzięczny pacjent.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 27.10.2014

Serdeczne podziękowania za troskliwą i profesjonalną opiekę. Trafiłam tutaj na oddział wymagając trwałego wsparcia oddechu przez respirator. Obecnie chodzę i oddycham o własnych siłach. Dziękuję za wsparcie i opiekę.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 21.12.2014

Cudem natury jest tęcza po burzy. Tak samo cudem jest ozdrowienie bliskiej osoby i radość, że choć nie da się cofnąć czasu, to można pozwolić bliskiej osobie powrócić do domu. W miejscu takim jak to, dokonują się takie cuda. To tutaj można odzyskać wiarę, że są ludzie, którym zależy na tych, którzy są słabi i bezbronni. To tutaj nasi bliscy, którzy przegrali małą potyczkę z losem, mają szansę odzyskać siły i powrócić do rodzinnego domu. Za to wszystko i za całą sympatię i ciepło, które nas tutaj spotkało oraz za opiekę nad naszym mężem i tatą dziękujemy.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 20.01.2015

Bardzo serdeczne z całego serca podziękowania za troskliwą, pełną ciepła i serdeczności opiekę nad moją Mamą, która przez cały personel była traktowana jak „księżniczka”. Wyrażam ogromną wdzięczność i słowa najwyższego szacunku.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 2015

Serdecznie dziękuję Dyrekcji zakładu za profesjonalną i pełną sympatii opiekę, włożony trud, troskę i życzliwość do ostatnich dni życia, jakimi była otoczona nasza Babcia i Teściowa. Słowa wdzięczności i uznania za tę ciężka codzienną pracę, za duże doświadczenie oraz miłą domową atmosferę należą się całemu personelowi (…) wszystkim za wszystko. Osoby tu pracujące są nieprzerwanie życzliwe dla czasem trudnych ludzi. Cierpliwość i dobro, uśmiech, życzliwość, dobre słowo to zdecydowanie ich domena. Ten zakład emanuje ciepłem i dobrem. Jeżeli ktoś mnie zapyta o miejsce, w którym pomogą i zajmą się starszym schorowanym człowiekiem – to moja odpowiedź będzie brzmieć – ZOL w Barczewie, bo człowiek tu jest kochany i traktowany z szacunkiem. Z podziękowaniem za opiekę i życzliwość.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 27.04.2015

Serdecznie i z całego serca dziękujemy całemu personelowi za fachową opiekę nad naszą mamą, teściową, babcią i prababcią. Ostatnie miesiąca życia spędziła u Was – bez bólu, cierpienia, w spokoju i mając bardzo fachową opiekę. Oby ten zakład funkcjonował do końca świata i jeden dzień dłużej! – będąc azylem dla ludzi potrzebujących pomocy, a którym rodzina nie jest w stanie zapewnić tak fachowej i profesjonalnej pomocy. Pozostańcie wszyscy w zdrowiu!!!


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 11.02.2016

Serdeczne podziękowania za troskliwą i profesjonalną opiekę medyczną, życzliwość, za włożenie całego serca w tą niezwykle ciężką pracę nad naszą Mamą. Jednocześnie Dyrekcji i wszystkim pracownikom Szpitala Pomocy Maltańskiej życzymy wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 04.05.2016

Serdeczne podziękowania za troskliwą i profesjonalną opiekę medyczną, życzliwość całego personelu. Ostatnie dni życia spędził nasz tata w tym miejscu. Jestem pewna podziwu dla osób pracujących w Szpitalu Pomocy Maltańskiej.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 25.11.2016

Serdeczne dziękuję za opiekę nad mamą a także za dobrą pielęgnację, do której włożono dużo serca. Która Odeszła do Pana Boga dnia 25.11.2016r.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – marzec 2017

W tym Szpitalu ostatni rok życia spędziła nasza Mama i Babcia otoczona troskliwą opieką. Wszystkim pracownikom tej znakomitej placówki serdecznie dziękujemy.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 09.03.2017

Serdecznie dziękuję za opiekę nad moją mamą, która ma 95 lat. Wraz z żoną jesteśmy pełni podziwu dla personelu, który wykazuje bardzo dużo zaangażowanie w wykonywaniu swoich obowiązków. Mama od 3 lat jest osobą leżącą, przez 2,5 roku wraz z żoną opiekowaliśmy się mamą sami. I dlatego wiemy ile trzeba włożyć wysiłku, czułości, serca w opiekę nad taką osobą. Jeszcze raz bardzo dziękujemy dla całego personelu placówki. P. S. Dla Naszego Stwórcy wszystko się udało jednak starość nie za bardzo.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 29.04.2017

Serdecznie dziękujemy za opiekę i troskę nad naszym tatusiem. Brak słów, którymi można podziękować i opisać ból po stracie naszego kochanego tatusia. Z wyrazami szacunku i wdzięczności rodzina.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 15.05.2017

Bardzo dziękuję za wspaniałą długoletnią opiekę, troskę, empatię i zrozumienie. W imieniu rodziny z wyrazami szacunku i wdzięczności dla całego personelu.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 31.05.2017

Z całego serca dziękujemy za opiekę nad moim tatusiem i dziadkiem oraz pradziadkiem. Odwiedziny w Waszym Szpitalu są dla nas wspaniałą nauką wiary, pokory oraz Miłości Bliźniego. Życzymy łask Bożych i dużo słonka!


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 13.08.2017

Serdecznie dziękujemy całemu personelowi „widocznemu” i „niewidocznemu” za opiekę bardzo fachową nad naszym kuzynem. Kuzyn leży u Państwa od niedawna, otoczony bardzo pozytywnymi ludźmi – mam na myśli pracowników oddziału. Serdecznie raz jeszcze dziękujemy.

  1. DOM piękny, zadbany, bardzo czysto wszędzie, obrazy na ścianach kolorowe i bardzo pozytywna tematyka obrazów. Personel bardzo przyjazny dla osób odwiedzających. Chwała Wam za to Szanowni Państwo. Oby tak dalej, tak trzymać. Życzę powodzenia w pracy zawodowej dla Wszystkich Państwa. Dużo zdrowia i cierpliwości dla pacjentów.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 30.09.2017

Serdecznie dziękujemy za wzorową i serdeczną opiekę nad naszym tatą i mężem, który dzięki Wam mógł odejść w ludzkich warunkach bez bólu.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 24.10.2017

Serdecznie dziękujemy personelowi całego zakładu za opiekę nad ciężko cierpiącymi pacjentami, za przemiłą obsługę i za sympatyczny kontakt. Życzymy wytrwałości, zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 26.02.2018

W tym zakładzie ostatnie 4 lata spędziła moja Mama otoczona troskliwą opieką. Serdecznie dziękuję za wszystko, za serce i cierpliwość. Z wyrazami szacunku i uznania.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 23.03.2018

Kierujemy słowa uznania dla twórców tej wspaniałej placówki, w której jedni z godnością żegnają się z życiem, inni nabierają sprawności do dalszego życia. Dziękujemy bardzo pracownikom zakładu, którzy z pełnym oddaniem i empatią opiekują się tymi, którzy potrzebują serca, cierpliwości i ciepła w ostatnich dniach życia. Dziękujemy szczególnie tym, którzy opiekowali się naszą ciocią.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 11.05.2018

Z całego serca dziękuję Wam za wspaniałą opiekę nad moją Mamą. Serce, jakie wkładacie w swoją pracę i pełne zaangażowanie, mnóstwo życzliwości, za delikatność oraz pełną empatii pomoc mojej Mamie. Zawsze będę wdzięczna całemu zespołowi, Pani Dyrektor, Lekarzom, Paniom Pielęgniarkom, wszystkim pracownikom, których praca wpływa na bardzo dobrą działalność tej placówki. Dziękuję Wam, byliście nieocenionym wsparciem w chorobie mojej Mamy. Bez Was ten czas pobytu mojej Mamy w ZOL w Barczewie, byłby o wiele trudniejszy. Z tej placówki powinny brać przykład wszystkie zakłady o podobnym profilu działania.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 2018

Przeżyłem lat 89, ale tak miłych i serdecznych dla chorych ludzi, nie spotkałem. Cały personel, co się opiekuje – należy mu się duży szacunek. Jak to miło dla tych ludzi, których spotkał taki nieszczęśliwy los. Przyglądając się codziennie na tą obsługę, jaką oni na co dzień sprawują, to naprawdę serce ściska. Moją żonę to nieszczęście spotkało. Jestem bardzo zadowolony, że jest w takich rękach. Życzę wszystkim dużo sukcesów w pracy i dużo zdrowia, bo to jest Wasze serce dla tych ciężko chorych ludzi.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 07.08.2018

Składamy najserdeczniejsze podziękowania za troskliwą, pełną serca opiekę nad moją kochaną Mamą w ostatnich miesiącach Jej życia. Wdzięczna całemu personelowi córka.


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 16.01.2019

Składam serdeczne podziękowania za trud włożony w opiekę nad moim tatą. Dziękuję!


Wpis z Księgi Pamiątkowej – 09.02.2020

Najserdeczniej dziękuję całemu personelowi Maltańskiego Centrum Pomocy pw. bł. Gerarda w Barczewie za troskliwą opiekę, oddanie chorym, bezgraniczną pomoc i leczenie.
Z wyrazami wdzięczności pacjentka E.K.
PS. Dziewczyny kochane jesteście, wszystkie najwspanialsze… – dziękuję!

Maltańskie Centrum Pomocy pw. bł. Gerarda "Pomoc Maltańska" Oddział w Barczewie

Adres: Niepodległości 9, 11-010 Barczewo, telefon: 89 514 14 72

pl Polski