MALTAŃSKIE CENTRUM POMOCY PW. BŁ. GERARDA "POMOC MALTAŃSKA" ODDZIAŁ W BARCZEWIE

Order of Malta

Aktualności

Lokalne obchody jubileuszu 15-Lecia Maltańskiego Centrum Pomocy Pw. Bł. Gerarda w Barczewie

30/12/2019 


Maltańskie Centrum Pomocy w Barczewie

W dniu 14 czerwca 2019r. w Barczewie odbyły się lokalne jubileuszowe obchody 15-lecia działalności naszej placówki.

W ramach uroczystości o godz. 11.00 w Skarbcu Kultury Europejskiej w Barczewie odbyło się seminarium pt. „Uważność w życiu, chorobie i odejściu…”, gdzie prelekcje wygłosili nasi goście: dr Katarzyna Białobrzewska – socjolog, pani Patrycja Plewka – psychotraumatolog oraz ks. Tadeusz Alicki.

O godz. 13.00 w Parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła w Barczewie odbyła się uroczysta Msza Św., w której wzięli udział pan Aleksander hr. Tarnowski – były Prezydent ZPKM oraz pan Jacek Tarnowski – Prezes Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie „Pomoc Maltańska” wraz z małżonką, pan Andrzej Abako – Starosta Powiatu Olsztyńskiego, pani Krystyna Szter – radna Powiatu Olsztyńskiego, pani Halina Bronka – radna z Barczewa, pan mjr Krzysztof Piskorski – wicedyrektor ZK w Barczewie, pan Wojciech Matuszak z Nadleśnictwa Wipsowo i inni.

Później zaś nasi goście, pacjenci i pracownicy bawili się na Pikniku Maltańskim na terenie naszej placówki. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci, m.in.: otwarcie wystawy rycin strojów Rycerzy Maltańskich na przestrzeni wieków, wystawę prac dzieci z przedszkola w Barczewie „Choroba i starość oczami dziecka”, akcję profilaktyczno – zdrowotną: pomiary ciśnienia, poziomu cukru, badanie EKG, masaże ciała, zabiegi rehabilitacyjne, konkursy i animacje dla dzieci i młodzieży, występy: chóru BUTW „Cantare” , zespołu ludowego „Barczewianie”, zespołu ludowego „Pokolenia” z Biesala, Mateusza z Wipsowa, dzieci i młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej w Dywitach Oddział w Barczewie, zespołu Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Purda i innych, pokazy sprzętu OSP z Klebarka Wielkiego, rekonstrukcję postaci walczących w okresie II wojny światowej na terenie Warmii i Mazur zorganizowaną przez grupę historyczną Ostpreussen i inne.

Podczas pikniku nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu, który został przygotowany przez panią Annę Chwałę w czterech smakach oraz przysmaków kuchni regionalnej, ciast, waty cukrowej, popcornu i lodów.

Nasze obchody były również okazją, żeby podziękować naszym wolontariuszkom z Klubu Seniora Wolontariusza oraz innym osobom i przyjaciołom, które w różnych sytuacjach i wydarzeniach nas wspierają m.in. pan Włodzimierz Zdaniuk i pani Daria Bajkowska. Partnerem naszych obchodów była Federacja FOSA, która również w tym roku obchodzi 15-lecie swojej działalności.

Słoneczna pogoda i humory dopisywały nam i naszym gościom przez cały dzień, był czas na wspomnienia i dobrą zabawę.

Maltańskie Centrum Pomocy pw. bł. Gerarda "Pomoc Maltańska" Oddział w Barczewie

Adres: Niepodległości 9, 11-010 Barczewo, telefon/fax.: 89 514 14 72 adres e-mail: sekretariat@centrummaltanskie.pl lub copid.fpkm@usr.pl

Hosting wspiera Olsztyńska Sieć Komputerowa KORMORAN-NET
pl Polski