MALTAŃSKIE CENTRUM POMOCY PW. BŁ. GERARDA "POMOC MALTAŃSKA" ODDZIAŁ W BARCZEWIE

Order of Malta

Aktualności

Opłatek Maltański

23/03/2020 


Maltańskie Centrum Pomocy w Barczewie

Pracownicy naszej placówki od 2015 roku w grudniu stają się wolontariuszami ogólnopolskiej akcji charytatywnej Zakonu Maltańskiego w Polsce – Opłatek Maltański. Akcja charytatywna organizowana jest od 2002 roku, a jej idea opiera się na szerzeniu radości i pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Na świąteczne spotkania przy opłatku zapraszane są ubogie rodziny wielodzietne, osoby starsze, niepełnosprawne i samotne, dla których są przygotowywane prezenty świąteczne: paczki z produktami spożywczymi dla dorosłych, a z zabawkami i słodyczami dla dzieci. Dla wielu z tych osób możliwość wzięcia udziału w Opłatku Maltańskim jest jedyną szansą na poczucie świątecznej atmosfery Bożego Narodzenia.

W 2020 roku Opłatek Maltański odbył się w naszej placówce. Akcja jak zawsze została objęta patronatem J.E. Arcybiskupa Metropolity Warmińskiego – Józefa Górzyńskiego oraz Prezydenta Zakonu Maltańskiego – Pana Jerzego Baehra.

Ze względu na pandemię COVID19 tegoroczny Opłatek Maltański został ograniczony do przygotowania paczek świątecznych dla naszych podopiecznych – osób w podeszłym wieku, wskazanych przez MOPS w Barczewie oraz rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi będących pod opieką Fundacji Przyszłość dla Dzieci w Olsztynie.

Maltańskie Centrum Pomocy pw. bł. Gerarda "Pomoc Maltańska" Oddział w Barczewie

Adres: Niepodległości 9, 11-010 Barczewo, telefon/fax.: 89 514 14 72 adres e-mail: sekretariat@centrummaltanskie.pl lub copid.fpkm@usr.pl

Hosting wspiera Olsztyńska Sieć Komputerowa KORMORAN-NET
pl Polski